روابط عاطفی

❓چرا آدم های ناهنجار و نامناسب را جذب می کنیم؟
قسمت اول

✅من بیشتر از این ارزش ندارم

این یک حقیقت تلخ در دنیای روابط عشقی است: افرادی که خود را بی ارزش می دانند اغلب کارشان به شریک های عشقی ای ختم می شود که بعدها موجبات بدبختی شان را فراهم می کنند. آیا این احتمال وجود دارد که شما فرد با علایم روشن بیماری انتخاب کنید؟ ( مثلاً خود شیفته ای دارای رفتار خشونت آمیز یا خیانتکار) فقط به این خاطر که معتقدید تا حدی شایسته ی آن هستید؟ اگر شدیدأ احساس می کنید پست تر از شریک های عشقی هستید،آیا رابطه با کسی که بی توجه یا سوء استفاده گر است، می تواند نوید بخش بالا رفتن ارزش شما باشد؟ البته که این فکر غلط است. اما زمانی که مسئله ی وارد شدن و ماندن در رابطه ی بد مطرح می شود،یک محرک قوی است.

اگر وارد رابطه با فرد دارای اختلال شخصیت شوید،فقط به خاطر اینکه با کسی بودن از تنهایی بهتر است،خودتان هم یک فرد وابسته محسوب می شوید.عزت نفس پایین و وابستگی اغلب دستشان در دست هم است.

?زمانی که عزت نفس ما نازک و شکننده باشد،برقراری ارتباط با دیگران فقط برای تایید شدن،ممکن است ما را دچار سرخوردگی کند، به ویژه زمانی که ارتباط نیازمند این باشد که نیازها،آرزوها و حقوق مان را نادیده بگیریم.
اگر هر یک از این حلقه ها در مورد شما صدق می کند،وقت آن است که به دنبال راهکاری برای کارکردن بر روی خود بروید. این احتمال وجود دارد که شما همچنان دنبال فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی بروید و او را پیدا کنید، مگر اینکه شروع به بازیابی اعتماد به نفس و صیانت از شخصیت خود کنید تا حدی که به نامزد بد، نه بگویید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *